chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak ayrıksı bir kaynağa alma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çkızılışır. Elan sonrasında genleşme vanasından geçen doğal gazın edisyonncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut likitnın üzerinden ısıyı kızılır kızılçak basınçta doğal gaz olarak kompresöre hasılat, yeni baştan sışitatırılır. Çkızılışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Deniz soğutmalı chiller
âlem soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi nite çkızılışır sorusuna yanıt tevdi etmek dâhilin soğutma gruplarını ayrı ayrı karıştırmak gerekir.

âlem Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine için gruplandırılır. En eke ayrım ise ısı deposunın ne olduğudur. şayet ısı havaya atılmışyorsa âlem kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa su kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. âlem soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin âlem soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkızılışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve faik sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu akışsoy kondansere gönderilir. Fanlar ianeı ile batarya yüzeyinde âlem akışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Kavara üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Deniz Soğutmalı Chiller
Deniz soğutmalı chiller soğutma sistemleri, âlem soğutmalı chiller çkızılışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har doğal gazı su ile soğutur. Kavaraın soğutulması dâhilin âlem soğutmalı bataryalar adına su kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğkârtiriciler kullanılır.

Chiller nite çkızılışır diyenler dâhilin su soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında su kaynağı ihtiyacının bulunduğunu izhar etmek gerekir. Deniz kaynakları; akarsu, bahir, soğutma kulesi yahut ölçünlü su hattı olur. Deniz soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek sahaın sınırlanmışlığı, erke maliyetlerinin önemli fakat su maliyetlerinin bağan olduğu yerlerde kullanılır.

Deniz soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkızılışabilme özelliğine malik olduğu dâhilin soğutma maksut bölgeye en andıran şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile mefkûre çözüm katkısızlamaktadır. Su üstü vesaitının iklimlendirilmesi dâhilin bile su soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nite çkızılışır diyenler dâhilin son olarak su soğutmalı chiller sistemlerinin cihaz hacmini minimize etmiş olduğu dâhilin bir kapasitedeki chiller aletina oranla %65 elan ufak tefek hacim sağladığını izhar etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çkızılışma performansındaki yükselme sebebi ile elan bağan cazibe tüketimi yapar ve faik performans katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri ilkin çıkmak üzere, gıda ve ilaç endüstri, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, itici âlem depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanım sahaına münasip chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi nite çkızılışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve kârletmeniz dâhilin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden koltuk alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir