Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza sabah akşam giriş yapan ve takip fail biriyseniz, örneğin 2 ruz önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çaldatmaındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş ya da hesabı takip fail yakınlarımızdan kontrol esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere takip ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoklukla kullanıcı adınızı bileğişçiliktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun çıbanlıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde zemin yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Uymaçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat çoklukla Instagram bağlanaksı istediği dâhilin şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi çgirmek dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, takipçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin bile şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişdüzgün farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nite Geri Cebinır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen eşhas dâhilin ne efsus ki çok fazla formül bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok fazla payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek haddizatında başka kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Prosedür: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi bileğişçiliktirin ve yalnız arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Prosedür: Instagram hesabınız çaldatmaındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram aritmetik şifreniz bileğişçiliktiğinde yahut kullanıcı adınız bileğişçiliktiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğişçiliktirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğişçiliktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğişçiliktiren sen bileğilsen, hesabını güvene aldatma” ya da bazı “bileğişçilikikliği mazi aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız ama çoklukla saldırganlar e-posta adresini bileğişçiliktirdiği dâhilin sizde bu ekran çıkmaz ve düver olarak “emniyet kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir