Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, güçlü lisans eğitimini Erkli Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kuruluş düzında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kesimünde marka organizasyonu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk sefer önemli üniversite kurumlarının Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze derece yetişek kesimünde karı olarak biröte markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En önemli ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası etken çallıkışmalar yürüten KALKO, biröte ayak topu, basket bendeübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mevzi aldığı Muhteşemçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin kanatı dizi Türkiye’nin en önemli özel meslek ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir idare kurulunda mevzi almaktadır.

KALKO, yetişek düzında yaptığı muvaffakiyetlı methalimlerden dolayı biröte dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Terbiye Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında yetişek düzında projeler yürütmektedir. Her yıl biröte öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile birlikte öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir